Dog and shadow

Qeni dhe hija

My name is Sami Tahiraga. I was born August 1, 1979 in Rahovec. I am a student of economics. I finished my previous schooling in my hometown. Since I was a little boy I wanted to be a photographer but there was no possibility in the place where I grew up.

 

Unė quhem Sami Tahiraga. Jam student nė vitin e dytė tė Fakultetit Ekonomik. Kam lindur mė 1 Gusht 1979 nė Rahovec. Shkollėn fillore dhe tė mesmen i kam kryer nė vendlindje. Kam pasur dėshirė tė jam fotografist qė nga fėmijėria por nukė i pata kushtet nė rrethin nė tė cilin jetoj.