Election Campaign

Fushatė elektorale

My name is Nebahate Basholli and I come from a village near Vushtrri named Samadrexhė. I was born on 29 July 1979.

I am studying Albanian literature and language at the University of Prishtina.

I like sports and I play handball. I have finished computer and journalism courses and I have also worked a little as a photographer and a cameraman. It was a very pleasant surprise for me to be involved in this project, and I could hardly wait for the project to start and cannot bear to think of it ending. Because of the beautiful time we spent together, I wish it might continue.

Quhem Nebahate Basholli. Jam nga fshati Samadrexhė tė komunės sė Vushtrrisė. Jam e lindur mė 29/07/79. Unė jam studente e Letėrsisė dhe Gjuhės Shqipe nė Universitetin e Prishtinės.

Jam addhuruese e madhe e sportit dhe luaj hendboll. Kam tė kryer kursin e kompjuterėve dhe tė gazetarisė, kurse nė kuadėr tė tyre kam ushtruar edhe profesionin e fotografistes dhe tė kameramanes. Ndėrsa inkuadrimi nė kėtė projekt mė erdhi si njė befasi e kėndshme dhe mezi prisja fillimin e tij, e sa pėr mbarimin e tij nuk mendoja fare. Pasi kaluam shumė ēaste tė mira sė bashku, do tė doja qė tė vazhdojė edhe mė tutje.